Tamara Pieńko

Fotografka, artystka, portrecistka oraz chcąc nie chcąc ekonomistka :). Założycielka Fundacji S he for Art . Tytuł magistra ekonomii otrzymała w 2002 roku. Po kilkuletniej przerwie rozpoczęła studia podyplomowe w Instytucie Fotografii Kreatywnej w Krakowie. W 2006 roku uzyskała tytuł licencjata artysty – fotografa.

Portrecistka gwiazd filmowych, teatralnych. Zafascynowana światem muzyki od lat tworzy cykle portretów artystów z różnych krajów.

Jest autorką projektów fotograficznych o charakterze społecznym. Prace artystki to ekspozycja tematów niebanalnych, dotykających egzystencji w jej prawdziwym, ludzkim wymiarze. W ostatnich latach stworzyła projekty autorskie takie jak wyjątkowy cykl fotogramów pt. „Kolekcjonerzy”, który pokazuje ludzi z pasją o istnieniu których często nic nie wiemy, „Eko rodzina”to historia młodego małżeństwa żyjącego poza miastem.

Projekt „Wdzięczność” to bardzo osobista realizacja. Jest owocem współpracy z dr n. hum. Alicją Długołęcką. To połączenie subtelnego obrazu z fragmentami rozmów z kobietami, które wzięły udział w projekcie. To swoiste studium o emocjach zapisanych w ciele.

Prace Tamary pojawiły się w takich poczytnych tytułach prasowymi jak: Twój Styl, Wysokie Obcasy, Wysokie Obcasy Ekstra, Logo, Pani, Press, Gala, Kikimora.

Jest autorem zdjęć w projektach książkowych wydawanych przez wydawnictwo Edipresse. Jej twórczość jest również doceniana w przestrzeniach komercyjnych. Od lat współpracuje z licznymi agencjami reklamowymi.

Jest inicjatorką warsztatów propagujących wiedzę z dziedziny fotografii. Jej prace były prezentowane w formie wystaw, w różnych miejscach naszego kraju.

Agnieszka Klimek

Projektantka wnętrz z wykształcenia i z zamiłowania.
Pasja stała się jej sposobem na życie; architektura i sztuka użytkowa czyli przestrzeń dopasowana do człowieka. Od zawsze wrażliwa na wszelkie formy sztuki; poezja, muzyka, teatr, film, sztuki wizualne. Szczególnie ceni sobie kontakt z twórcami, ludźmi kreatywnymi a ulubionym gatunkiem literatury są biografie, dostarczające bodźców do działania. Niezależność i wolność w działaniu, przy jednoczesnym szacunku i empatii do drugiego człowieka, to wyraz harmonii w jej życiu.

Mama dwóch dorastających córek, co niesie za sobą sporo wyzwań, ale i radości wynikających z możliwości uczestniczenia w świecie młodych.

Inną formą realizacji są dla niej podróże i sport, które przenikają się wzajemnie w naturalny sposób. Nowe wyzwania, pokonywanie obaw i własnych słabości są motywacją, która przekłada się na wszystkie formy działania. A zakosztowane ostatnio rowerowe enduro stało się ulubioną formą organizowania sobie tej przestrzeni.

Marta Bajno

Z wykształcenia Politolog . Zawodowe życie związała z biznesem pracując dla międzynarodowej korporacji z branży FMCG.
Będąc dzieckiem podróżowała z mamą i siostrą do byłej już teraz Jugosławii. Dzięki temu doświadczeniu podróże, zarówno te bliskie jak i dalekie stały się nieodłączną częścią jej dalszego życia i budowania relacji ze światem. Odwiedziła większość kontynentów. Najbardziej ceni sobie te wyjazdy przebyte w pojedynkę, z plecakiem. Mieszkała w USA, Wielkiej Brytanii. Dwumiesięczny pobyt na południu Francji, w Prowansji zaowocował m.in artykułami do czasopisma „Świat Kamienia”.

Najważniejsi są dla niej ludzie, szczere relacje. Przyjaźń, rozmowa, inspiracja, to dla niej słowa klucz do dobrego, mądrego życia. Afirmacja kobiet, ich solidarność to tematy, z którymi bardzo mocno się utożsamia,

Amatorka wysokogórskiej turystyki zimowej i triathlonu.

Miłośniczka muzyki na żywo. W tym zamiłowaniu, wspólnie z przyjacielem zorganizowała koncert charytatywny pod hasłem Łeb do Słońca dla Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj życie. Obecnie angażuje się aktywnie w sportowe i podróżnicze projekty Fundacji, dzieląc się swoim doświadczeniem walki z chorobą i fundacyjnym przesłaniem, że rak to nie wyrok .