Alicja Długołęcka

dr n. hum., edukatorka seksualna, doradczyni partnerska, psychoterapeutka humanistyczna. Pracuje na Wydziale Rehabilitacji w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia z psychosomatyki i rehabilitacji seksualnej oraz w Centrum Terapii Lew-Starowicz.

Od wielu lat zajmuje się edukacją psychoseksualną i seksualnością kobiet, prowadzi szkolenia dla specjalistów i młodzieży, jest wykładowcą na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim i wielu innych uczelniach, autorką i współautorką licznych książek i artykułów z tego zakresu m.in. monografii „Edukacja seksualna”, „Jak się kochać” i „Seks na wysokich obcasach”, „Wstyd”,”Seks trzyma nas przy życiu”, „Zwykła książka skąd się biorą dzieci”, „Wdzięczność”.

Swoją pracę naukową i popularyzatorską poświęca profilaktyce zaburzeń psychoseksualnych, szeroko rozumianej edukacji seksualnej i propagowaniu zdrowia seksualnego.

Tamara Pieńko

Fotografka, artystka, portrecistka oraz chcą nie chcąc ekonomistka :). Założycielka Fundacji S he for Art. Tytuł magistra ekonomii otrzymała w 2002 roku. Po kilkuletniej przerwie rozpoczęła studia podyplomowe w Instytucie Fotografii Kreatywnej w Krakowie. W 2006 roku uzyskała tytuł licencjata artysty – fotografa.

Portrecistka gwiazd filmowych, teatralnych. Zafascynowana światem muzyki od lat tworzy cykle portretów artystów z różnych krajów.

Jest autorką projektów fotograficznych o charakterze społecznym. Prace artystki to ekspozycja tematów niebanalnych, dotykających egzystencji w jej prawdziwym, ludzkim wymiarze. W ostatnich latach stworzyła projekty autorskie takie jak wyjątkowy cykl fotogramów pt. „Kolekcjonerzy”, który pokazuje ludzi z pasją o istnieniu których często nic nie wiemy, „Eko rodzina”to historia młodego małżeństwa żyjącego poza miastem.

Projekt „Wdzięczność” to bardzo osobista realizacja. Jest owocem współpracy z dr n. hum. Alicją Długołęcką. To połączenie subtelnego obrazu z fragmentami rozmów z kobietami, które wzięły udział w projekcie. To swoiste studium o emocjach zapisanych w ciele.

Prace Tamary pojawiły się w takich poczytnych tytułach prasowymi jak: Twój Styl, Wysokie Obcasy, Wysokie Obcasy Ekstra, Logo, Pani, Press, Gala, Kikimora.

Jest autorem zdjęć w projektach książkowych wydawanych przez wydawnictwo Edipresse. Jej twórczość jest również doceniana w przestrzeniach komercyjnych. Od lat współpracuje z licznymi agencjami reklamowymi.

Jest inicjatorką warsztatów propagujących wiedzę z dziedziny fotografii. Jej prace były prezentowane w formie wystaw, w różnych miejscach naszego kraju.

Anna Dyakowska

Z wykształcenia malarka, od 15 lat specjalizująca się w grafice edytorskiej, byla dyrektorką artystyczną wielu wiodących pism (między innymi Dziennika, Wprost, Wysokich Obcasów), autorka makiet i okładek nagradzanych w corocznych konkursach Grand Front.

Lubi sztukę średniowieczną i komiksy.

Marta Bajno

Z wykształcenia Politolog . Zawodowe życie związała z biznesem pracując dla międzynarodowej korporacji z branży FMCG.
Będąc dzieckiem podróżowała z mamą i siostrą do byłej już teraz Jugosławii. Dzięki temu doświadczeniu podróże, zarówno te bliskie jak i dalekie stały się nieodłączną częścią jej dalszego życia i budowania relacji ze światem. Odwiedziła większość kontynentów. Najbardziej ceni sobie te wyjazdy przebyte w pojedynkę, z plecakiem. Mieszkała w USA, Wielkiej Brytanii. Dwumiesięczny pobyt na południu Francji, w Prowansji zaowocował m.in artykułami do czasopisma „Świat Kamienia”.

Najważniejsi są dla niej ludzie, szczere relacje. Przyjaźń, rozmowa, inspiracja, to dla niej słowa klucz do dobrego, mądrego życia. Afirmacja kobiet, ich solidarność to tematy, z którymi bardzo mocno się utożsamia,

Amatorka wysokogórskiej turystyki zimowej i triathlonu.

Miłośniczka muzyki na żywo. W tym zamiłowaniu, wspólnie z przyjacielem zorganizowała koncert charytatywny pod hasłem Łeb do Słońca dla Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj życie. Obecnie angażuje się aktywnie w sportowe i podróżnicze projekty Fundacji, dzieląc się swoim doświadczeniem walki z chorobą i fundacyjnym przesłaniem, że rak to nie wyrok .

Agnieszka Klimek

Projektantka wnętrz z wykształcenia i z zamiłowania.
Pasja stała się jej sposobem na życie; architektura i sztuka użytkowa czyli przestrzeń dopasowana do człowieka. Od zawsze wrażliwa na wszelkie formy sztuki; poezja, muzyka, teatr, film, sztuki wizualne. Szczególnie ceni sobie kontakt z twórcami, ludźmi kreatywnymi a ulubionym gatunkiem literatury są biografie, dostarczające bodźców do działania. Niezależność i wolność w działaniu, przy jednoczesnym szacunku i empatii do drugiego człowieka, to wyraz harmonii w jej życiu.

Mama dwóch dorastających córek, co niesie za sobą sporo wyzwań, ale i radości wynikających z możliwości uczestniczenia w świecie młodych.

Inną formą realizacji są dla niej podróże i sport, które przenikają się wzajemnie w naturalny sposób. Nowe wyzwania, pokonywanie obaw i własnych słabości są motywacją, która przekłada się na wszystkie formy działania. A zakosztowane ostatnio rowerowe enduro stało się ulubioną formą organizowania sobie tej przestrzeni.

Magdalena Wierzbicka

Projektantka Graficzna, studiowała Psychologię ze specjalizacją w Psychologii Reklamy oraz Komunikacji Społecznej na SWPS, obecnie studiuje Sztukę Nowych Mediów w Polsko-Japońskiej Szkole Technik Komputerowych w Gdańsku. Specjalizuje się w Web Designie i Tworzeniu Identyfikacji Wizualnych. Inspiracje czerpie z muzyki, filmu, Street artu i wszystkiego innego co spotka na swojej drodze.

Od kiedy pamięta fanka NBA.

Dominika Manalawicz

Podróżnik, DiveMaster PADI, Master Coach EMCC, Manager z wieloletnim doświadczeniem, licencjonowany pilot wycieczek oraz szczęśliwa Kobieta. Stworzyła wyjątkowe biuro podróży Manalay Travel, w którym realizuje autorskie projekty niezwykłych wypraw.

Podróżuję od zawsze, przemierzyłam ponad siedemdziesiąt krajów i jestem głęboko przekonana, że świat jest bardziej fascynujący niż fikcja. Na końcu świata czuje się jak w domu. Nurkowałam z rekinami na Papui,medytowałam w buddyjskich klasztorach, gościłam u astrologa w Bhutanie, podziwiałam Świątynie Angkor Wat lecąc motolotnią, tańczyłam salsę na Kubie i uczestniczyłam w rytualnych obrzędach Szamańskich, przemierzałam dzikie dżungle i podziwiałam potęgę Himalajów z Mount Everest Base Camp.

Każda wyprawa niezmiennie mnie zachwyca, inspiruje i pozostawia niedosyt. Wciąż poszukuję nowych wyzwań oraz białych plam na mapie.
Jestem otwarta na świat, ciekawa ludzi, bezustannie inspirowana życiem i jego odcieniami – w swoich podróżach chłonę rzeczywistość wszystkimi zmysłami.

Na co dzień uwielbiam gotować, malować i tańczyć.