Tamara Pieńko
Fotografka, artystka, portrecistka oraz chcą nie chcąc ekonomistka :). Założycielka Fundacji S he for Art. Tytuł magistra ekonomii otrzymała w 2002 roku. Po kilkuletniej przerwie rozpoczęła studia podyplomowe w Instytucie Fotografii Kreatywnej w Krakowie. W 2006 roku uzyskała tytuł licencjata artysty – fotografa.
Portrecistka gwiazd filmowych, teatralnych. Zafascynowana światem muzyki od lat tworzy cykle portretów artystów z różnych krajów.
Jest autorką projektów fotograficznych o charakterze społecznym. Prace artystki to ekspozycja tematów niebanalnych, dotykających egzystencji w jej prawdziwym, ludzkim wymiarze. W ostatnich latach stworzyła projekty autorskie takie jak wyjątkowy cykl fotogramów pt. „Kolekcjonerzy”, który pokazuje ludzi z pasją o istnieniu których często nic nie wiemy, „Rodzina”to historia młodego małżeństwa żyjącego poza miastem.
Projekt „Wdzięczność” to bardzo osobista realizacja. Jest owocem współpracy z dr n. hum. Alicją Długołęcką. To połączenie subtelnego obrazu z fragmentami rozmów z kobietami, które wzięły udział w projekcie. To swoiste studium o emocjach zapisanych w ciele.
Prace Tamary pojawiły się w takich poczytnych tytułach prasowymi jak: Twój Styl, Wysokie Obcasy, Wysokie Obcasy Ekstra, Logo, Pani, Press, Gala, Kikimora.
Jest autorem zdjęć w projektach książkowych wydawanych przez wydawnictwo Edipresse, Znak. Jej twórczość jest również doceniana w przestrzeniach komercyjnych. Od lat współpracuje z licznymi agencjami reklamowymi.
Jest inicjatorką warsztatów propagujących wiedzę z dziedziny fotografii. Jej prace były prezentowane w formie wystaw, w różnych miejscach naszego kraju.
Alicja Długołęcka
dr n. hum., edukatorka seksualna, doradczyni partnerska, psychoterapeutka humanistyczna. Pracuje na Wydziale Rehabilitacji w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia z psychosomatyki i rehabilitacji seksualnej oraz w Centrum Terapii Lew-Starowicz.
Od wielu lat zajmuje się edukacją psychoseksualną i seksualnością kobiet, prowadzi szkolenia dla specjalistów i młodzieży, jest wykładowcą na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim i wielu innych uczelniach, autorką i współautorką licznych książek i artykułów z tego zakresu m.in. monografii „Edukacja seksualna”, „Jak się kochać” i „Seks na wysokich obcasach”, „Wstyd”,”Seks trzyma nas przy życiu”, „Zwykła książka skąd się biorą dzieci”, „Wdzięczność”.
Swoją pracę naukową i popularyzatorską poświęca profilaktyce zaburzeń psychoseksualnych, szeroko rozumianej edukacji seksualnej i propagowaniu zdrowia seksualnego.
Anna Dyakowska
Z wykształcenia malarka, od 15 lat specjalizująca się w grafice edytorskiej, byla dyrektorką artystyczną wielu wiodących pism (między innymi Dziennika, Wprost, Wysokich Obcasów), autorka makiet i okładek nagradzanych w corocznych konkursach Grand Front.
Lubi sztukę średniowieczną i komiksy.
Anna Bargiel
Kuratorka i edukatorka. W latach 2007-2019 związana z Galerią Sztuki Współczesnej „Bunkier Sztuki” w Krakowie. Kuratorka wystaw: „Książkę robi się jak sweter. Bohdan Butenko i młoda generacja artystów komiksu”, „Od wzniosłości do śmieszności, „Myślę że jesteś dziwny i bardzo Cię lubię”, „Potlacz”. Współkuratorka wystaw: „Orient”, „Nowy Region Świata”, „Węże, sztylety i płatki róży”, „Książkę robi się jak sweter „, „Podążaj za Białym Królikiem”. Współkuratorka projektu „Sejsmograf. Młoda Małopolska Scena Artystyczna”. Współinicjatorka Małego Instytutu Polskiej Ilustracji. Inicjatorka i współtwórczyni projektu sztuka24h. Inicjatorka i współtwórczyni projektu artystyczno-edukacyjnego Mały Klub Bunkra Sztuki.
Marta Bajno
Z wykształcenia Politolog . Zawodowe życie związała z biznesem pracując dla międzynarodowej korporacji z branży FMCG.
Będąc dzieckiem podróżowała z mamą i siostrą do byłej już teraz Jugosławii. Dzięki temu doświadczeniu podróże, zarówno te bliskie jak i dalekie stały się nieodłączną częścią jej dalszego życia i budowania relacji ze światem. Odwiedziła większość kontynentów. Najbardziej ceni sobie te wyjazdy przebyte w pojedynkę, z plecakiem. Mieszkała w USA, Wielkiej Brytanii. Dwumiesięczny pobyt na południu Francji, w Prowansji zaowocował m.in artykułami do czasopisma „Świat Kamienia”.
Najważniejsi są dla niej ludzie, szczere relacje. Przyjaźń, rozmowa, inspiracja, to dla niej słowa klucz do dobrego, mądrego życia. Afirmacja kobiet, ich solidarność to tematy, z którymi bardzo mocno się utożsamia,
Amatorka wysokogórskiej turystyki zimowej i triathlonu.
Miłośniczka muzyki na żywo. W tym zamiłowaniu, wspólnie z przyjacielem zorganizowała koncert charytatywny pod hasłem Łeb do Słońca dla Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj życie. Obecnie angażuje się aktywnie w sportowe i podróżnicze projekty Fundacji, dzieląc się swoim doświadczeniem walki z chorobą i fundacyjnym przesłaniem, że rak to nie wyrok .
Agnieszka Klimek
Projektantka wnętrz z wykształcenia i z zamiłowania.
Pasja stała się jej sposobem na życie; architektura i sztuka użytkowa czyli przestrzeń dopasowana do człowieka. Od zawsze wrażliwa na wszelkie formy sztuki; poezja, muzyka, teatr, film, sztuki wizualne. Szczególnie ceni sobie kontakt z twórcami, ludźmi kreatywnymi a ulubionym gatunkiem literatury są biografie, dostarczające bodźców do działania. Niezależność i wolność w działaniu, przy jednoczesnym szacunku i empatii do drugiego człowieka, to wyraz harmonii w jej życiu.
Mama dwóch dorastających córek, co niesie za sobą sporo wyzwań, ale i radości wynikających z możliwości uczestniczenia w świecie młodych.
Inną formą realizacji są dla niej podróże i sport, które przenikają się wzajemnie w naturalny sposób. Nowe wyzwania, pokonywanie obaw i własnych słabości są motywacją, która przekłada się na wszystkie formy działania. A zakosztowane ostatnio rowerowe enduro stało się ulubioną formą organizowania sobie tej przestrzeni.