O ARTYŚCIE

Tamara Pieńko

Jest autorką projektów fotograficznych o charakterze społecznym. Prace artystki to ekspozycja tematów niebanalnych, dotykających egzystencji w jej prawdziwym, ludzkim wymiarze. W ostatnich latach stworzyła projekty autorskie takie jak wyjątkowy cykl fotogramów pt. „Kolekcjonerzy”, który pokazuje ludzi z pasją o istnieniu których często nic nie wiemy, „Eko rodzina”to historia młodego małżeństwa żyjącego poza miastem.

Projekt „Wdzięczność” to bardzo osobista realizacja. Jest owocem współpracy z dr n. hum. Alicją Długołęcką. To połączenie subtelnego obrazu z fragmentami rozmów z kobietami, które wzięły udział w projekcie. To swoiste studium o emocjach zapisanych w ciele.

Prace Tamary pojawiły się w takich poczytnych tytułach prasowymi jak: Twój Styl, Wysokie Obcasy, Wysokie Obcasy Ekstra, Logo, Pani, Press, Gala, Kikimora.

Jest autorem zdjęć w projektach książkowych wydawanych przez wydawnictwo Edipresse. Jej twórczość jest również doceniana w przestrzeniach komercyjnych. Od lat współpracuje z licznymi agencjami reklamowymi.

Jest Inicjatorką warsztatów propagujących wiedzę z dziedziny fotografii. Jej prace były prezentowane w formie wystaw, w różnych miejscach naszego kraju.

Wdzięczność
IBERIA

"Wdzięczność", wernisaż wystawy. Kraków Photo Month. Ucieczka z LA, Kraków
"Wdzięczność", wernisaż wystawy. Leica 6x7 Gallery. Warszawa
"Wdzięczność", spotkanie autorskie. Leica 6x7 Gallery. Warszawa
"Wdzięczność", wernisaż wystawy. Fundacja PSW Promocji Sztuki Współczesnej. Warszawa
"Wdzięczność", spotkanie autorskie, Fundacja PSW Promocji Sztuki Współczesnej. Warszawa
Nagroda Honorowa w konkursie PTWK Najpiękniejsza Książka Roku 2018
Warsztaty dla kobiet - Wdzięczność
Klub Wysokich Obcasów: „Portret kobiety w ogniu”
XXIII Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Nominacja w Konkursie "Edycja".